27

Mam wrażenie, że  od czasu zakończenia edukacji wiek przestał mieć znaczenie. Gdzieś zniknęły rzeczy, które były mocno od niego zależne i które jakoś też pozwalały go łatwo określić. O swoich tegorocznych urodzinach przypominałem sobie w sumie z przypadku kilka razy. A okazały się miłym dniem.

Zaproszenie na herbatę i śniadanie na 6:45 otrzymane koło 23:00 dnia poprzedniego było miłym zaskoczeniem. Zabawnym o tyle, że dopiero pod koniec rozmowy przypomniałem sobie, że mam jutro urodziny. I tak zacząłem dzień w towarzystwie osób, z którymi bardzo miło spędza się czas, z którymi złapałem bardzo przyjazny kontakt i wśród których dobrze się czuję. Było tak po prostu przyjemnie, smacznie, ciepło i trochę ukulelowo. I musiałem zdmuchnąć świeczki i pomyśleć życzenie. Było ważne, choć nie wiem czy pasujące do okazji. Ale mam nadzieję, że się spełni.

Później przyszedł czas dotrzeć do pracy. I tam moja kolekcja instrumentów została uzupełniona o zabawkowy keyboard. Ma trochę klawiszy, kilka tonów, podkładów, dźwięków perkusji i zwierząt. Można go usłyszeć tutaj. Mam nadzieję wkrótce coś na nim stworzyć. Już mam podstawowe dźwięki, zobaczymy co będzie.

A potem nastała sytuacja, której trochę się spodziewałem, a trochę wręcz przeciwnie. Myślę, że nic ważniejszego tego dnia nie miało miejsca. Pełniłem chyba jedyną rolę, w której dobrze się sprawdzam od dawna. Choć jest to na swój sposób paradoksalne w tym momencie. Ale cóż, mam chyba ten paradoks wyryty gdzieś w sercu.

Historia lubi się powtarzać. Tacy już jesteśmy, że ją do tego prowokujemy. Rozmowy o błędach przeszłości, wątpliwościach teraźniejszości i niepewnościach przyszłości musiały wybrzmieć. Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku będą dobrym drogowskazem, a nie ciężarem.

Z okazji swoich niedawnych urodzin życzę Ci powodzenia.

W  każdym cyklu możemy naprawiać dawne błędy, lecz sądzę, że popełniamy  tyle samo nowych. Jaką jednak mamy alternatywę? Znów popełniać te same błędy? Może odwaga znalezienia lepszej ścieżki jest odwagą zaryzykowania nowych błędów?

Bastard Rycerski, Przeznaczenie Błazna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *